Nacházíte se ve zkušební verzi systému a databáze !!!

Výpis článků autora : 00033 - Kovářík Václav
Nominace na ME a MS (25042)
2007-09-10 21:52:38 Kovářík Václav - rubrika Informace o závodech

Kvapem se blíží uzávěrky na ME ESDRA v Polsku a MS IFSS v Itálii. Vzhledem k tomu, že uzávěrky jsou de facto ještě před prvními klasickými dvoudeními závody na suchu u nás, je nutné, aby se zájemci o start na těchto mistrovstvích nahlásili Lubošovi Seidlovi (kontakt@mushing.cz) do 23.9.
V přihlášce uveďte Jméno, DID, kategorii a kontaktní mail a mobil

Ze zájemců bude vybrán A tým, jehož členům bude zaplaceno DID a startovné. Ostatní budou zařazeni do B týmu a DID i startovné si v případě zájmu o strart uhradí sami.

Odkazy na stránky závodů:

hodnocení 5,41 (3765)

Kongres ESDRA 2007 - nejdůležitější zprávy (24718)
2007-07-01 22:18:02 Kovářík Václav - rubrika Různé
Ve dnech 23. - 24.6. se konal v Mnichově kongres ESDRA a zde jsou neldůležitější zprávy.

Kongres schválil nový přístup ke konání šampionátů tak, že Mistrovství Evropy se bude konat vždy jednou za dva roky, střídavě s MS. Počínaje rokem 2008 se bude konat ME jen v sudé roky. V liché roky bude MS. Od tohoto kroku se očekává revalvace vrcholných závodů a titulů. Umožní to soustředit finační prostředky závodníků, svazů a pořadatelů vždy na jeden top závod v sezóně.

ME Off-snow v roce 2007 se pojede v Polsku, ve městečku Kcynia nedaleko Bydgoszce. Termín ME byl stanoven na 27. - 28.10 2007.

MS IFSS Dryland pak bude v listopadu v Itálii. Letos tedy budou naposledy dva velké závody na suchu souběžně.

ME On-snow Sprint i Mid se bude konat ve dnech 29.2. - 2.3.2008 ve Švédsku, v městečku Skelleftea.

V roce 2009 bude na sněhu jen MS a to v Severní Americe.

Pro další ME v roce 2010 jsou dva kandidáti - Tarvisio v Itálii (Sprint i Mid) nebo Jakuzsyce v Polsku (Sprint) a Strážné u nás pro Mid.

Tento model má pro Evropu jednu nevýhodu a tou je vždy každý druhý lichý rok MS na sněhu mimo Evropu.

Poháry ESDRA i IFSS zůstávají beze změny a pojedou se každý rok.
hodnocení 5,26 (4154)

JWC IFSS Jakuszyce 16. - 18.3.2007 - výsledky a krátké zhodnocení (25950)
2007-03-13 13:45:01 Kovářík Václav - rubrika Reportáže
O tomto víkendu se v Jakuszycích na běžeckých a biatlonových tratích konalo IFSS Mistrovství světa juniorů. Převážnou většinu závodníků tvořili domácí Poláci. Své reprezentanty vyslali Němci, Holanďani a Rusové. Punc světovosti závodu dali závodníci z Argentiny, Nového Zélandu a Jihoafrické republiky. Z České republiky se o umístění popralo devět závodníků, všichni v kategorii skijoring a sedm z nich získalo medaili.

V saňových kategoriích jsme bohužel neměli žádného zástupce.

V pátek bylo nádherné počasí. Tratě i přes teploty nad nulou byly výborně připravené. Nejelo se na klasických psích okruzích, jak je známe z tréninků. Na nich už místy nebyl sníh, ale závodilo se na biatlových okruzích 7 km a 5 km. Zejména ten pětikilometrový okruh byl technicky velmi náročný. Samé stoupání, sjezdy a zatáčky. Pro mladší juniory a juniorky, kteří právě na této trati jeli svůj závod, to bylo celkem náročné.

V sobotu od rána sněžilo, teplota byla lehce nad nulou a čerstvý sníh pokryl slabou vrstvou starý firn, takže bylo celkem těžké správně namazat. V neděli pak od samého rána pršelo a foukal silný vítr, takže sníh byl mokrý a hodně špinavý. Přesto byl rychleší a zajížděly se lepší časy. Musím znovu pochválit pořadatele, resp. kluky z Jakuszyc, kteří připravovali tratě, protože dokázali téměř nemožné. I přes nepřízeň počasí udrželi tratě do neděle ve výborné kvalitě.

A teď už k výsledkům:

V katekorii Skijoring starších juniorů /16 až 20 let/ zvitězil Maxim Tolstov z Ruska. Druhý byl Tomáš Stejskal a bronz získal Honza Lorenz. Za sebou nechali Poláky, mimochodem biatlonisty, kteří měli k dispozici ohaře, kteří na první pohled vypadali jako ohaříci z Kolářovic linie. Za nimi zůstal i Argentinec, který byl celkem dobrý lyžař, ale jel se psem, který mu moc nepomohl. Podle mého odhadu to byl nějaký potomek ovčáckých psů.

Skijoring starších juniorek s přehledem vyhrála Darja Panjuchinová. Stříbrná byla Markéta Lorenzová a bronz brala Nikola Nalezinková. Pátá skončila Tereza Javorová.

Ve skijoringu maldších juniorů /13 až 15 let/ jsme zástupce neměli. Vyhrál Slovák David Jakubašek před Jurijem Braginem z Ruska.

Mladši juniorky pak byly plně v režii našich závodnic. Zlato získala Monika Stejskalová, druhé místo obsadila Nicole Marešová a třetí byla Tereza Kováříková. Čtvrtá skončila Anna Sulivanová z Ruska a pátá byla Žaneta Klikarová. Domácí Polky byly až od šestého místa dále.