| Aktuality | Svaz | Závody | Kluby | Žebříčky | Inzerce | Diskuse | Odkazy |
Reklama

Rubriky
Informace o závodech
Internet
Návody a zkušenosti
Návrhy a náměty
Reportáže
Různé
SSPS
Zážitky
Řády a směrnice

Novinky
Odkazy
Vyhledávání
Termínovka
Aktuality - časopis
Kluby
Hostované domény
Fórum pro všechny
Verze systémuNacházíte se ve zkušební verzi systému a databáze !!!
Ostrá verze systému a databáze se nachází zde : www.mushing.cz


JWC IFSS Jakuszyce 16. - 18.3.2007 - výsledky a krátké zhodnocení (19289)
2007-03-13 13:45:01 Kovářík Václav - rubrika Reportáže
O tomto víkendu se v Jakuszycích na běžeckých a biatlonových tratích konalo IFSS Mistrovství světa juniorů. Převážnou většinu závodníků tvořili domácí Poláci. Své reprezentanty vyslali Němci, Holanďani a Rusové. Punc světovosti závodu dali závodníci z Argentiny, Nového Zélandu a Jihoafrické republiky. Z České republiky se o umístění popralo devět závodníků, všichni v kategorii skijoring a sedm z nich získalo medaili.

V saňových kategoriích jsme bohužel neměli žádného zástupce.

V pátek bylo nádherné počasí. Tratě i přes teploty nad nulou byly výborně připravené. Nejelo se na klasických psích okruzích, jak je známe z tréninků. Na nich už místy nebyl sníh, ale závodilo se na biatlových okruzích 7 km a 5 km. Zejména ten pětikilometrový okruh byl technicky velmi náročný. Samé stoupání, sjezdy a zatáčky. Pro mladší juniory a juniorky, kteří právě na této trati jeli svůj závod, to bylo celkem náročné.

V sobotu od rána sněžilo, teplota byla lehce nad nulou a čerstvý sníh pokryl slabou vrstvou starý firn, takže bylo celkem těžké správně namazat. V neděli pak od samého rána pršelo a foukal silný vítr, takže sníh byl mokrý a hodně špinavý. Přesto byl rychleší a zajížděly se lepší časy. Musím znovu pochválit pořadatele, resp. kluky z Jakuszyc, kteří připravovali tratě, protože dokázali téměř nemožné. I přes nepřízeň počasí udrželi tratě do neděle ve výborné kvalitě.

A teď už k výsledkům:

V katekorii Skijoring starších juniorů /16 až 20 let/ zvitězil Maxim Tolstov z Ruska. Druhý byl Tomáš Stejskal a bronz získal Honza Lorenz. Za sebou nechali Poláky, mimochodem biatlonisty, kteří měli k dispozici ohaře, kteří na první pohled vypadali jako ohaříci z Kolářovic linie. Za nimi zůstal i Argentinec, který byl celkem dobrý lyžař, ale jel se psem, který mu moc nepomohl. Podle mého odhadu to byl nějaký potomek ovčáckých psů.

Skijoring starších juniorek s přehledem vyhrála Darja Panjuchinová. Stříbrná byla Markéta Lorenzová a bronz brala Nikola Nalezinková. Pátá skončila Tereza Javorová.

Ve skijoringu maldších juniorů /13 až 15 let/ jsme zástupce neměli. Vyhrál Slovák David Jakubašek před Jurijem Braginem z Ruska.

Mladši juniorky pak byly plně v režii našich závodnic. Zlato získala Monika Stejskalová, druhé místo obsadila Nicole Marešová a třetí byla Tereza Kováříková. Čtvrtá skončila Anna Sulivanová z Ruska a pátá byla Žaneta Klikarová. Domácí Polky byly až od šestého místa dále.
Kovářík Václav

| Další články autora | Diskuse (0) | Verze pro tisk |


Hodnocení článku : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Dosavadní hodnocení 5,12 (3159)
1=špatný 5=dobrý 10=výborný

Diskuse - Přidat názor - Rozbalit klikni pro zobrazení diskusereklama

Vstup pro členy
ID člena
Heslo
Registrovat

Info více
přihlášeni jsou 0 členi
právě si čtou 3 lidé

Vyhledávání


rozšířené vyhledávání

Webhosting


Vygenerováno za 0,05951 vteřin
Počet zobrazených stránek 31 857 768, verze systému 0.40

copyright © www.mushing.cz , e-mail: mushing@mushing.cz
created by www.invite.cz, e-mail:
invite@invite.cz, tel.: 0603 590 731
stránky jsou optimalizovány pro MSIE 4.0 a vyšší a rozlišení 800x600