| Aktuality | Svaz | Závody | Kluby | Žebříčky | Inzerce | Diskuse | Odkazy |
Reklama

Rubriky
Informace o závodech
Internet
Návody a zkušenosti
Návrhy a náměty
Reportáže
Různé
SSPS
Zážitky
Řády a směrnice

Novinky
Odkazy
Vyhledávání
Termínovka
Aktuality - časopis
Kluby
Hostované domény
Fórum pro všechny
Verze systémuNacházíte se ve zkušební verzi systému a databáze !!!
Ostrá verze systému a databáze se nachází zde : www.mushing.cz


Tarvisio/Krajinska Gora 3. - 4.2.2007 (19667)
2007-02-05 15:42:38 Kovářík Václav - rubrika Reportáže

O právě uplynulém víkendu se na pomezí mezi Itálií a Slovinskem odjel závod, kam již tradičně vyráží početná česká výprava. Není se co divit, protože Tarvisio leží v nádherném údolí pod skalnatými štíty a tratě jsou tu snad jedny z nejlepších v Evropě - technické a zároveň rychlé, vždy dobře připravené. Navíc pořadatelům vychází již pět let po sobě neskutečně krásné počasí - během dne naprosto vymetená obloha bez jediného mráčku, v noci teploty hluboko pod nulou a přes den buď lehce pod nulou nebo naopak lehce nad bodem mrazu.
Výsledky závodu

Tentokrát do Tarvisia z Čech dorazili tři reperezentanti ve skijoringu, čtyři šestkové týmy a šest čtyřkových spřežení. Ze zahraniční konkurence se s naší výpravou na start postavili nejlepší domácí závodníci, početné zastoupení měli i Francouzi. Ti však nedorazli v té úplně nejsilnější sestavě. Naopak téměř domácí Slovinci měli na startu aktuálně to nejlepší, co mají. Škoda, že do námi obsazených kategorií nedorazil nikdo z Německa, protože bychom pak měli celkem slušné porovnání, jak jsme na tom s výkonností před nadcházejícími vrcholnými závody po ne příliš vydařeném začátku závodní sezóny, kdy se většina z nás svezla na sněhu poprvé předminulý víkend.

První den byla trať i přes noční mráz poměrně měkká a na hodně místech se psi propadali. Bezchybné absolovování tratě vyžadovalo značnou pozornost. Již po prvním kole bylo jasné, že se tu odehraje takové malé české mistrovství. Jak to vše po prvním dnu vypadalo, je patrné z výsledků.

Druhý den byla trať o poznání tvrdší a tudíž rychlejší. Všichni Češi si své pozice udrželi, jen ve čtyřkách si Standa Váňa po vynikajícím výkonu vyměnil místo se Slávou Pavlíkem. V konečném zůčtování jsme v kategoriích, kde jsme měli zástupce, pustili mezi sebe na stupně právě jen Slovince Edu Schumeta ve Skijoringu.

Tarvisio opět nezklamalo a každý, kdo tam byl, si prožil nádherný víkend a určitě nelitoval vynaložených peněz, protože si nejen zazávodil, ale i odtrénoval všechny psy, které měl s sebou, neboť pořadatelé byli v tomto velmi vstřícní.

Kovářík Václav

| Další články autora | Verze pro tisk |


Hodnocení článku : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Dosavadní hodnocení 5,29 (3012)
1=špatný 5=dobrý 10=výborný


reklama

Vstup pro členy
ID člena
Heslo
Registrovat

Info více
přihlášeni jsou 0 členi
právě si čtou 3 lidé

Vyhledávání


rozšířené vyhledávání

Webhosting


Vygenerováno za 0,01832 vteřin
Počet zobrazených stránek 31 857 613, verze systému 0.40

copyright © www.mushing.cz , e-mail: mushing@mushing.cz
created by www.invite.cz, e-mail:
invite@invite.cz, tel.: 0603 590 731
stránky jsou optimalizovány pro MSIE 4.0 a vyšší a rozlišení 800x600