| Aktuality | Svaz | Závody | Kluby | Žebříčky | Inzerce | Diskuse | Odkazy |
Reklama

Rubriky
Informace o závodech
Internet
Návody a zkušenosti
Návrhy a náměty
Reportáže
Různé
SSPS
Zážitky
Řády a směrnice

Novinky
Odkazy
Vyhledávání
Termínovka
Aktuality - časopis
Kluby
Hostované domény
Fórum pro všechny
Verze systémuNacházíte se ve zkušební verzi systému a databáze !!!
Ostrá verze systému a databáze se nachází zde : www.mushing.cz


Závody psích spřežení – koníček nebo byznys? (25123)
2002-01-24 00:15:36 Böhm Zdeněk - rubrika Zážitky

Když jsem začal jezdit závody psích spřežení, měl jsem romantickou představu o tomto nádherném sportu. Tomu jsem věřil až do jednoho lednového víkendu, který jsem strávil na jedněch prestižních závodech na Vysočině.

Nechci kritizovat, také pořádám s klubem závody a vím co to obnáší starostí, ale na těchto závodech jsem nabyl úplně jiné dojmy.

Už při prezentaci jsem byl nemile překvapen panovačným přístupem pořadatelů. Měl jsem telefonicky objednáno v přihlášce deklarovaném ubytování za 180,- Kč za lůžko v zařízení jehož majitelem je ředitel tohoto závodu. Při prezentaci mi bylo sděleno, že to nikoho nezajímá, že lůžko je za 360,- Kč. Za nadstandartní služby se prý platí! Byli jsme tříčlenná rodina a tím náš rozpočet na tyto závody vzrostl jednou tolik. Když si vezmu, že startovné činilo 500,- Kč byly tyto závody pro nás hodně finančně náročné. Benzín raději nepočítám.

Jelikož jsou tyto závody finančně podpořeny svazem, a ne zrovna málo, přijde mi, že pořadatelé již tyto závody nedělají z krásného vztahu k tomuto sportu, ale hlavně kvůli co největším ziskům. Lehce si lze spočítat, kolik peněz vybrali pořadatelé pouze na startovném. A to při závěrečném vyhlášení výsledků dostali diplom a nějaké drobnosti pouze první tři závodníci v kategorii! Trochu málo na takové příjmy. Ostatní si zřejmě nějakou tu maličkost za tak vysoké startovné nezaslouží. O přístupu pořadatele k závodníkům( vytrhaný stake out,přístup k vodě pro psy mimo vyhrazené hodiny) by se dalo polemizovat.Ten byl podle mne nesportovní a docela podivný. Snad jediným kladem byla perfektně připravená trať. Ale za takových podmínek je to trochu málo.

Příště asi raději pojedu na menší závody, kde ani tak nejde o to vydělat co nejvíc peněz, ale o to zazávodit si v příjemném prostředí s příjemnými lidmi.A to mi na těchto závodech chybělo nejvíce! Ředitel závodu a jeho tým pořadatelů by asi nad sebou měl dost zamyslet. Vím, že tento názor sdílí se mnou více účastníků těchto závodů. Nebo se už z našeho sportu stává sport finančně silných? A co ti obyčejní musheři? Myslím, že bez těch obyčejných nadšenců tohoto sportu by tento ztratil právě to svoje kouzlo. Co myslíte? Peníze jsou důležité ,ale nejsou všechno!

Přítel závodů psích spřežení.

P.S. S tímto mým názorem souhlasí i více účastníků těchto závodů.

Tři studně 5.-6. 1. 2002

Böhm Zdeněk

| Další články autora | Diskuse (0) | Verze pro tisk |


Hodnocení článku : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Dosavadní hodnocení 5,47 (3876)
1=špatný 5=dobrý 10=výborný

Diskuse - Přidat názor - Rozbalit klikni pro zobrazení diskusereklama

Vstup pro členy
ID člena
Heslo
Registrovat

Info více
přihlášeni jsou 0 členi
právě si čtou 3 lidé

Vyhledávání


rozšířené vyhledávání

Webhosting


Vygenerováno za 0,02413 vteřin
Počet zobrazených stránek 32 896 692, verze systému 0.40

copyright © www.mushing.cz , e-mail: mushing@mushing.cz
created by www.invite.cz, e-mail:
invite@invite.cz, tel.: 0603 590 731
stránky jsou optimalizovány pro MSIE 4.0 a vyšší a rozlišení 800x600