2007-03-17 23:00:40 Krejčí Jiří - rubrika Reportáže

Třetí den. Závod je hotový, bylo to těžké, hodně nového sněhu.

1. Uwe Radant DE
2. Barbara Stockli CH
3. Lena Bosen Hillestadt NO
4. Maria Maki SWE
Uwe potvrdil svoji famózní formu a suverénně zvítězil. Musíme gratulovat českému chovu, všichni čtyři psi vítězného týmu jsou z česka(3xPavlík, 1x Váňová). Gábina se Slávou se nezlepšili a pravděpodobně obsadili 5. a 6. místo.

6 dog class
1. Jiří Trnka ml. CZE
Velká gratulace Jirkovi Trnkovi ml. a celému Trnkovic týmu. Ze šestého místa po prvním kole na první místo celkově, to je vynikající výkon. Povedený útok ze zadních pozic vždy dvakrát potěší. Jirka obhájil titul mistra Evropy z lonského roku.

8 dog class
1. Hege Ingebrigtsen NO

Unlimited
1. Rudi Ropertz DE

Další pořadí zatím nevíme, nebylo rozumnět. Na kopci u Hammaru je slabý-kolísavý signál.

17.3.2007
V letošní nepříznivé sezóně došlo k přeložení ME ESDRA z německého Bernau do Norského Hammaru a Skabu. Je to náročný dvojzávod. Minulý víkend proběhlo třídenní MS ve Švédsku a od pátku probíhá třídenní ME v Norsku. Z našich reprezentantů zůstali ve Skandinávii
4 dog class
Slavomír Pavlík a Gábina Trnková
6 dog class
Jiří Trnka jun.
Nordic Style
Soňa Klikarová, Ilona Erlebachová, Kateřina Kromíchalová, Ondra Smejkal,

První den byla Sona byla treti v Combi a nebyt padu v poslednim sjezdu byla by prvni, to musela být bitva, s třísekundovou ztrátou a pádem být třetí to je pech.
Druhý den se jel Skijoring. Soňa byla opět třetí, Katka sedmá a Ondra pátý. Tady se Norové předvedli, udělali si na jiné trati mistrovstvi Norska a rozdelili konkurenci.

4 dog class
První den se povedl Slávovi a zajel třetí čas, ale tahá se o sekundy s Lenou B-H, tak to bude mít ještě těžké, Gábina zajela šestý čas, tam musel být nějaký problém. No a ve famózním výkonu ze Švédska i v Norsku pokračoval Uwe Radant, který je sice z Německa, ale celý jeho tým jsou psi z česka.
Druhý den Uwe pokračoval ve famózním výkonu a je suverénně první, Sláva jel nepatrně pomaleji a prohrává s Lenou o 8 sekund a Gábina zajela výboný třetí čas a posunula se na páté místo.
6 dog class
První den zajel Jirka šestý čas. Trnkovci měli asi podobný problém.
Druhý den Jirka zaválel a předvedl nejlepší výkon a vyhoupl se na třetí místo 19 sekund za prvním v pořadí a 1 sekundu na druhé místo.