2006-08-13 10:34:23 Henychová Jana - rubrika Různé

2 až 4 2006 červen- Ružiná - Slovensko zde, 150kB doc file

Dámy a pánové,

Vítám Vás na Rižiné na našem Generálním zasedání a chci nejprveve poděkovat našim slovenským přátelům za perfektní organizaci. Pokusím se být v úvodu co nejstručnější aby naše zasedání mělo co nejkonstruktivnější průběh.

Začněme hodnocení proběhlé sezony nejprve ze sportovního pohledu. Tento rok byl jeden z nejúspěšnějších a to hned z několika důvodů. Mnooho závodů bylo organizováno v našich členských zemích a mnoho mašerů absolvovalo kompletní závodní sezonu. Tento rok FISTC byl schopen zorganizovat jeden velmi speciální závod, myslím tím náš předváděcí závod v Chiomonte v Itálii během zimních Olympijských her, konkrétně během prvního víkendu hned druhý den po slavnostním uvítacím ceremoniálu. Toto byla význačná událost pro propagaci našeho sportu a zdařila se vůbec mnohem lépe, než jsem si dovolil předpokládat. Závod sám o sobě byl výborně zorganizován a velké množství médií z různých zemí o závod projevilo zájem.

Za nejvýznamnější na celé akci můžeme považovat to, co nebylo na samotném závodě až tak zjevné, a to byly návštěvy pozvaných VIP hostů, kteří opravdu přišli! Nezůstali zde příliš dlouho, snad hodinu, ale tu si užili a konstatovali že náš sport je opravdu velmi zajímavý. Těmi osobnostmi byli president francouského olympijského výboru spolu se svými dalšími kolegy z jiných zemí. Toto můžeme považovat za náš úspěch...

Celý text

Franco Mannato, President FISTC

FISTC má nového člena:
Slovinsko Matjas Ovsenek

Přijatá rozhodnutí:
1. Ustanovení FISTC euro cup -sprint, distance a long ranking listu ( závody Iron Sled Dog poháru budou zahrnuty ). Výbor určí ze zaslaných termínových kalendářů které závody se budou do tohoto ranking listu započítávat. I více závodů v jednom termínu může být započteno za předpokladu, že jsou od sebe dostatečně vzdáleny.
2.

Změna délek tratí pro midové závody C= 25km (+/- 5km)
B+P= 35km (+/- 5km)
A+O= 45km (+/- 5km)

3.

V roce 2007bude ME na dlouhou trať LT otevřeno i pro německé mushery závodící s čistokrevnými psy, ale nejsou členy FISTC. Psi projdou před závodem přejímkou minimálně dvěmi rozhodčími- posuzovateli exteriéru.

4. FISTC bude organizovat své mistrovství na suchu- tzv. kárové závody.

Gert Kronholm z Dánska byl zvolen dalším členem výboru, zodpovědným za pořádání kárových závodů.

První ME FISTC na suchu bude organizován SSD v Německu, ve westernovém městečku Pullman city Harz, Hasselfelde, během posledního víkendu v listopadu 2006.

5.

Při závodech FISTC musí být umýstěna startovní čísla závodníka viditelně na autě u vleku a stake outu.

6.

Maximum 2 psi v přepraváku..

Jestliže je v autě více psů než jeden, musí mít prostor pro psy další uzavíratelné dveře. Tzn. nelze mít psy jen v kufru auta, ale musí po otevření zadních dveří být v autě ještě jedny uzavíratelné dveře pro vypouštění psů.

7.

Kotva u saní musí být v dosahu jedné ruky, né hozená někde ve vaku.

8. Musheři ve stáří 12-17 musí mít během závodu helmu, kromě sieringu a pulky.
9. Školení závodních rozhodčí proběhne v Srní- CZ, http://www.penzion-hratky.cz. Hlavní organizátor Franz Stadolka, Walter Treichl a Pavel Kucera. Kurz proběhne 1.-3.9.2006
10. Pravidla pro midové závody zde
11. Pravidla pro longové závody zde , jedné se o pravidla SSPS- CZ přeložené do angličtiny
12. Joël Reyners je doživotně vyloučen ze všech závodů pořádaných FISTC
13. D1 a D2 budou zařazeny do ME- MD FISTC od roku 2007
14. Každý tým, který byl v předcházejícím roce upozorněn na nevyhovující rozměry přepravních boxů pro psy a to nenapravil nebude diskvalifikován ještě před zahájením závodu.

Závodní kalendář 2006-2007
25.- 26.11.2006 western town Pullman city Harz, Hasselfelde, Germany The first FISTC Cart race Championship
06.-07.1.2007 Weng- Austria FISTC sprint racing week
10.-11.1.2007 St. Ulrich- Austria FISTC sprint racing week
13.-14.1.2007 Werfenweng- Austria FISTC sprint racing week
09.-12.2.2007 Auronzo ITALY- CIS World championhip sprint
16.-19.2.2007 Pian Cansilio ITALY- FIMSS European championhip MD/LT

Další Generální zasedání FISTC 2007 bude organizováno FIMSS v Itálii. Místo: Pian de Lagotti, poblíž Modena a Bologna.